header bglogo rochelogo

História vývoja Glukomerov & Odberových pier

40 rokov1

40 rokov1

1974 - Reflomat, ktorý sa predával aj pod značkou Stat Tek a používal prúžky Reflotest Glucosetest, bol naším prvým stolovým meračom krvnej glukózy a bol určený najmä pre potreby ordinácie lekára.

1978 - Zavedenie skúšobného prúžku ReflotestHypoglycemie, ktorý bol určený na použitie spolu s meračom Reflomat.

1979 - Zavedenie prístroja Haemo-Glukotest 20-800 (ktorý sa predával aj pod značkou BM-Test 1-44 a ChemstripbG), ktorý zostáva zlatým štandardom presnosti pri čisto vizuálnom meraní glukózy.

1981 - Automatické lancetové zariadenie Autoclix na zbieranie kapilárnej krvi umožňuje výber troch hĺbok vpichu.

1982 - Reflocheck, ktorý používal testovacie prúžky Reflocheck Glucose, bol vylepšený na stanovenie úrovne glukózy v krvi v ordinácii lekára.

1983 - Reflolux (ktorý sa tiež predával ako Accu-Chek), používal testovacie prúžky HaemoGlukotest 20-800 R (ChemstripkbG) a bol to prvý prístroj na sledovanie krvnej  glukózy určený na jej stanovenie samotným pacientom.

1985 -Zavedenie inovatívneho systému Reflotron, fotometrického stolového prístroja určeného pre lekárov.

1986 - Zavedenie prístroja Reflolux II (Accu-Chek II), vylepšenej verzie merača Reflolux.

1987 - Zavedenie prístroja Reflolux II M (Accu-Chek II M), merača generácie Reflolux II s pamäťou a rozhraním na pripojenie k počítaču.

1988 - Zavedenie prístroja Diatek (Tracer), v tom čase nášho najmenšieho a najpraktickejšieho merača krvnej glukózy.

1989 -Zavedenie prístroja Reflolux Audio (Accu-Chek II Freedom),  “hovoriaceho” merača krvnej glukózy pre pacientov s poškodeným zrakom a nevidomých pacientov.

1990 - Reflolux S (Accu-Chek III), merač Reflolux novej generácie mal veľkú pamäť.

1991 - Zavedenie prístroja Accutrend, nášho prvého systému bez utierania a prvého prístroja výrobného radu reflektačných fotomeračov Accutrend.

1992 -Accutrend GC (Accu-Chek Instant Plus) je malý merač, ktorý kombinuje testovanie úrovne glukózy a cholesterolu. Zavedenie prístroja Accutrend mini, veľmi malého a praktického merača krvnej glukózy.

1993 - Zavedenie lancetového zariadenia Softclix znamenalo značné zníženie bolesti počas zbierania kapilárnej krvi. Zavedenie prístroja Accutrend DM (Accu-Chek Instant DM), ktorý rieši najmä potreby ľudí s diabetes typu 1.

1994 - Zavedenie prístroja Accu-Chek Advantage (Accutrend Sensor), nášho prvého senzorového systému. Zavedenie prístroja Accutrend alpha (Accu-Chek Instant), praktického merača krvnej glukózy s jednoduchým používaním len pomocou niekoľkých krokov.

1995 - Zavedenie prístroja Softclix Pro, lancetové zariadenie, vďaka ktorej sa znižuje bolesť a ktorá je určená na profesionálne využitie.

1996 - Zavedenie systému AccuData, ktorý sa skladá z jednotky na uloženie vedľa postele a  AccuData GTS (stanice na testovanie glukózy).

1997 -Zavedenie reflektačného fotomerača Glucotrend a testovacích prúžkov  Glucotrend Glucose. Systém Glucotrend bol zavedený spolu s vylepšeným lancetovým zariadením Softclix II, ktorá umožňuje, aby si užívateľ vybral z 11 úrovní vpichu tak, aby sa prakticky pri testovaní eliminovala bolesť. Zavedenie prístroja Accutrend GCT, jediného malého merača na trhu, ktorý kombinuje testovanie úrovne glukózy, cholesterolu a triglyceridov.

1998 - Zavedenie prístroja Glucotrend Premium (reflektačného  fotometrického systému) a prístroja Accu-Chek Complete (systém založený na senzorovej technológii), ktorý v sebe zahŕňa všestranné spravovanie údajov a množstvo diagnostických nástrojov. Zavedenie nového testovacieho prúžku Accu-Chek Comfort, ktorý kombinuje „vedľajšiu dávku“ kapilárnej náplne so značným znížením objemu vzorky. Zavedenie jednorazovej bezpečnostnej lancety Accu-Chek Safe-T-Pro, ktorá zabraňuje náhodnému nakazeniu.

1999 - Zavedenie prístroja Glucotrend 2 a nového prístroja Accu-Chek Advantage (Accutrend Sensor) s vylepšenými technickými parametrami a manipuláciou.

2000 - Accu-ChekSoftclix – prakticky bezbolestné testovanie. Ide o svetovo najúspešnejší lancetový systém pre pacientov.
Accu-Chek Compact –zjednodušuje testovanie kdekoľvek. Prelomový systém, ktorý vďaka svojmu 17-prúžkovému bubnu zahŕňa všetko v jednom bez prúžkov.
Accu-Chek Inform – úplný systém podpory. Dlaňou poháňaný systém testuje v nemocniciach niekoľko pacientov na jednom merači.

2001 - Accu-Chek Active – diskrétny, elegantný a spoľahlivý systém ponúka vďaka svojmu elegantnému dizajnu diskrétne testovanie.

2003 - Accu-Chek Go –  rýchly systém, ktorý pracuje s nízkym objemom krvi. Merač ponúka pokročilé testovanie pomocou testovacích prúžkov kapilárnej krvi a hygienickým ejektorom prúžkov na tlačidlo.
Accu-Chek Active – nové vybavenie.
Accu-Chek Advantage (Sensor/Sensor Complete) – Overený odkaz. Sebavedomie s testovacím prúžkom Comfort Curve. Po celom svete sa predali milióny systémov a 12,5 miliardy testovacích prúžkov.

2004 - Zavedenie prístroja Accu-Chek Safe-T-Pro Plus. Všestranné lancetové zariadenie na jednorazové použitie pri každodenných lekárskych postupoch.

2005 - Testovacie prúžky Accu-Chek Aviva a Accu-Chek Aviva – riešenie určené na testovanie, ktoré sa vydarí hneď na prvýkrát.
Accu-Chek Compact Plus –  jediný prístroj, ktorý v tom čase obsahuje všetko v jednom - merač, testovací prúžok a lancetové zariadenie. Zjednodušuje meranie kdekoľvek a vykonáva ho praktickejšie.
Accu-ChekMulticlix – nový lancetový systém s inovatívnym 6-lancetovým bubnom pre jednoduchú a diskrétnu výmenu lancety.

2006 - Accu-Chek Go – Vylepšené parametre a dizajn.
Accu-Chek Active – vylepšené vybavenie. Ide o systém, ktorý je s predanými 7,5 miliónmi kusmi u spotrebiteľov stále najobľúbenejší.

2007 - Testovacie prúžky Accu-Chek Performa & Accu-Chek Performa – monitorovací systém jediného bodu na prúžku pre jednoduchú manipuláciu s prúžkom a bezproblémové testovanie. Zavedenie nového prístroja Accu-Chek Compact Plus. Jediný monitorovací systém  krvnej glukózy, ktorý zahŕňa všetko v jednom.

2008 - Zavedenie systému monitoringu krvnej glukózy Accu-Chek Aviva Nano. Jeho elegantný a diskrétny dizajn, vkusná jednoduchosť a plná funkčnosť zo systému Accu-Chek Aviva Nano robí síce prístroj, ktorý je malý z hľadiska rozmerov, ale veľký výkonom. Zavedenie  nového prístroja Accu-Chek Active – skvelé nápady pre lepšie výsledky.

2009 - Systém monitoringu krvnej glukózy Accu-Chek Mobile ponúka garantovi manažmentu diabetes možnosti, ktoré sú určené pre ľudí s diabetes i pre zdravotníckych odborníkov. Zavedenie systému monitoringu krvnej glukózy Accu-Chek Performa Nano  – plnohodnotný merač malých rozmerov.

2010 - Zavedenie systému monitoringu krvnej glukózy Accu-Chek Aviva Expert. So zabudovaným bolusovým poradcom, presnými odporúčanými dávkami a analýzou údajov "za pochodu" je Accu-Chek Aviva Expert komplexným manažérom diabetes. Zavedenie lancetového zariadenia Accu-Chek Safe-T-Pro Uno, praktickej jednorazovky na rýchle a bezpečné používanie v nemocniciach a ordináciách lekárov .

2011 - Zavedenie  nového bezprúžkového systému Accu-Chek Mobile pre ľahšie testovanie. Zavedenie Accu-ChekFastClix,  prvého jednokrokového lancetového zariadenia.

2013 - Zavedenie prístroja Accu-Chek Active, sprievodcu ľudí, ktorý ich inšpiruje k zmysluplným krokom. Zavedenie nových prístrojov Accu-Chek Aviva a Accu-Chek Performa pre denné monitorovanie úrovne krvnej glukózy pacientov a bezproblémové testovanie. 

2014 - Accu-Chek Aviva Connect & Accu-Chek Performa Connect - systémy jediného prúžku pre denné monitorovanie úrovne krvnej glukózy pacientov integrujú merač krvnej glukózy and systém manažmentu diabetes. Prístroje využívajú bezdrôtové pripojenie na súvislý prenos dát z bezdrôtového merača Accu-Chek Connect cez mobilnú aplikáciu Accu-Chek Connect na webový portál  Accu-Chek Connect Online. Zavedenie manažéra diabetes Accu-Chek Insight, jednoprúžkového systému so zabudovaným bolusovým poradcom Accu-Chek.

 

40 rokov Accu-Chek

História vývoja Inzulínových púmp

 

40 rokov2

40 rokov2

1984 - Zriadenie spoločnosti Disetronic Medical Systems v Burgdorfe vo Švajčiarsku. Vývoj prvej inzulínovej pumpy, MRS.

1985 - Zavedenie inzulínovej pumpy Hoechst Infusor na nepretržité, podkožné vstrekovanie inzulínu. Distribúcia produktu zo strany spoločnosti Aventis (v minulosti Hoechst).

1991 - Zavedenie druhej generácie inzulínových púmp, H-TRON.

1996 - Zavedenie tretej série inzulínových púmp, H-TRONplus, ponúkajúcich ďalšie funkcie.

1997 -Spoločnosť Disetronic preberá holandskú spoločnosť Dahedi B.V., ktorá ponúka najmenšie inzulínové pumpy na svete.

1998 - DiaPort- implantovateľný perkutánny systém portu pre intraperitoneálne podávanie inzulínu – ponúka  optimálny fyziologický prísun inzulínu.

2000 - Zavedenie inzulínovej pumpy novej generácie D-TRON pre vopred naplnené náboje, ktorá prichádza s programovým vybavením DiaLog s pridanými programovacími parametrami a funkciami správy údajov za účelom poskytnutia celého systému podávania inzulínu.

2001 - Zavedenie Ultraflexu v USA. Ide o prvú infúznu súpravu, ktorá bola skonštruovaná a vyrobená v spoločnosti Disetronic. Ultraflex spája výhody všetkých infúznych súprav spoločnosti  Disetronic v jednom – jemná kanyla a jednoduché vloženie. 

2002 - D-TRONplus je nasledovníkom inzulínovej pumpy D-TRON s pridanými funkciami a novým moderným dizajnom.

2003 - Accu-ChekFlexLink - jednoduché vloženie, bezproblémové pripojenie / odpojenie, pružná manipulácia. Accu-ChekTenderLink - dve dĺžky teflónovej kanyla pre maximálny komfort, individuálne hĺbky vpichu. Accu-Chek Rapid-D Link - najznámejšia infúzna súprava s 90° oceľovou kanylou, je odpojiteľná, ide o najtenšiu kanylu na svete

2005 - Accu-Chek Spirit – Inzulínová pumpa, ktorá ponúka bezkonkurenčnú pružnosť; nasledovníčka H-TRONplus a najnovšia pumpa vo výrobnom portfóliu Accu-Chek.

2006 - Accu-ChekLinkAssist– jednoduchá infúzna súprava, vpich potlačením tlačidla.

2009 - Zavedenie Accu-Chek Combo,  prvý inzulínový  systém s meračom bG, ktorý integruje testovanie bG so správou údajov, bolusovým poradcom a diaľkovým ovládačom prísunu inzulínu.

2013 - Accu-ChekDiaPort –  unikátny systém pre intraperitoneálne podávanie inzulínu.

2014 - Zavedenie systému liečby diabetes Accu-Chek Insight, ktorý prichádza s moderným, ergonomickým dizajnom a umožňuje novú úroveň vlastného diskrétneho a fungujúceho manažmentu. Pomáha ľuďom plne využiť liečbu inzulínovou pumpou a s tým spojené zlepšenie kvality života. Zavedenie infúznej súpravy Accu-Chek Insight Flex, ktorá ponúka flexibilitu automatického alebo manuálneho vloženia pri 90° uhle s jemnou kanylou. Zavedenie infúznych súprav Accu-Chek Insight Rapid a Accu-ChekFlexLink Plus – ich používanie sa začalo rýchlo. Zavedenie zariadenia na vkladanie kanyly Accu-ChekLinkAssist Plus.

2015 - Zavedenie infúznej súpravy Accu-Chek Insight Tender– možnosť nastavenia pre optimálne prispôsobenie.